piątek, 28 lipca 2017

Za szybko

Patrzę sobie na świat tymi moimi (chyba) zielonymi oczami i zastanawiam się, dokąd to wszystko zmierza.  Człowiek otwiera oczy w poniedziałek a za chwilę kładzie się do łóżka w niedzielę. A gdzie tu czas na wiatr we włosach i promienie słońca spacerujące po policzkach? Gdzie czas na ciszę, która wypełni nasze komórki i pozwoli prawdziwie odpocząć? Gdzie czas na czas?


Przed chwilą zdawałam maturę. Potem poszłam do pracy. Dostałam się na studia. A teraz już skończyłam pierwszy rok. Za chwilę skończy się lipiec a ja jestem gdzieś w blokach startowych. Mam wrażenie, że życie pokusiło się o falstart a sędzia wcale tego nie zauważył. Albo nastąpiła jakaś ucieczka, a ja zostałam na tyłach peletonu.Pamiętając bajkę o żółwiu i zającu postanowiłam spieszyć się powoli (nie zawsze to wychodzi, bo nawet na rolkach nie umiem jeździć wolno xD ). Mam przed sobą całe życie, a to nawet przy mojej słabej zdolności matematycznej, wynosi jakiś pierdyliard kroków. Trzeba się oszczędzać. A kiedy, jeśli nie w wakacje? 

3 komentarze:

 1. Wakacje to idealny czas na złapanie głębokiego oddechu, zatrzymanie się i cieszenie się z takich drobnych rzeczy. Spokojne i mistrzowskie śniadanie, książka czytana w ogrodzie i telefon zostawiony gdzieś w domu... Śpieszenie się powoli to bardzo fajna życiowa dywiza! Jednak nie ma to jak mądrości z bajek ;)

  Piąte zdjęcie to jest sztos! :o #kocham ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie! Telefon gdzieś zakopany, telewizor zostawiony w domu, a człowiek na rolkach, albo z Nikonem pod pachą łapie te wakacyjne chwile, to jest życie!
  Bajki są najlepsze, zdecydowanie! Musimy sobie kiedyś razem jakąś obejrzeć :)

  Czekam aż moje ząbki dadzą mi w końcu coś zjeść i ruszam na zakupy, żeby mistrzowskiego jedzonka nie zabrakło, czas mam, to sobie poeksperymentuję w kuchni, a co! ♥ Przez te studia bardzo to polubiłam, hahaha :)

  Dziękuję! Uczyłam się od Mistrza :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Czas płynie zdecydowanie za szybko... I pędzimy gdzieś, a po co? Wakacje wykorzystaj na maxa! Każdemu potrzeba resetu! Ciszy, spokoju, braku obowiązków i relaksu :)
  PS Te zdjęcia są mega <3

  OdpowiedzUsuń